جستجو   :  

اهمیت دکوراسیون مغازه

 

دکوراسیون مغازه و دکوراسیون فروشگاه آن چیزی است که مشتری شما را مجذوب ایستادن و نگاه کردن به کارهای شما و یا ورود به فروشگاه شما می کند. اهمیت دکوراسیون مغازه و فروشگاه بر هیچ بیزینس من و یا کاسبی پوشیده نیست. بسیاری از کسبه و صاحبان فروشگاهها ممکن است به دلیل شلوغی بازار کسب و کار خودشون تا به حال به فکر تغییر دکور فروشگاه نیافتاده باشند. برای این دسته از افرد توصیه می شود حتماً زودتر تغییر رو آغاز کنند قبل از اینکه مجبور به تغییر شوند.

 اهمیت زیبایی دکوراسیون فروشگاه و دکور مغازه رابطه مستقیمی با فروش دارد و یک چیدمان به روز و کارآمد می تواند در هر چه زیباتر شدن محصول شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

برخی از موارد اهمیت یک دکور زیبا را برای مغازه و فروشگاه در زیر لیست می کنیم :

*جلب توجه مشتری به سمت فروشگاه شما در کنار به رقبای شما *
 * ایجاد آرامش به مشتری در مدت زمان ماندن در فروشگاه شما و بنابراین احتمال صرف وقت بیشتر در فروشگاه و در نتیجه بالا رفتن احتمال خرید *
* خاص شدن مغازه شما و برند شدن آن به واسطه دکور خاص آن،مثلاً اگر حتی نام فروشگاه شما در ذهن مشتری نماند برای آدرس دادن به دیگر افراد می تواند از دکور مغازه شما به عنوان نشانه استفاده کند *
* بالا رفتن اعتبار و شخصیت فروشگاه *
* زیباتر به نظر رسیدن کالاها در دید مشتریان *
* بالا رفتن بازده فروش *
* بالا رفتن اعتماد به نفس فروشنده *
* در دسترس بودن کالاهای زیباتر و بخاطر داشتن یک دکور با چیدمان صحیح *
* چیدمان صحیح دکوراسیون مغازه منجر به جلوگیری از سردرگمی مشتری در اثر شلوغی می شود. *

از دیگر مواردی که می بایست در طراحی دکور مغازه باید مد نظر قرار گیرد استفاده صحیح و بهینه از فضا مغازه می باشد. مشتری باید در زمان ورود حس شلوغی و سردگمی نداشته باشد و همچنین اگر چند مشتری همزمان وارد مغازه شد سبب به هم ریختگی اوضاع نگردد. یک فروشنده باید بداند کدام اجناس را در جلوی دید گذاشته و از گذاشتن کدام یک از اجناس دیگر پرهیز کند.

قبل از هر چیز زمانی که تصمیم به بازسازی مغازه و تغییر دکوراسیون مغازه گرفتید به دنبال یک مشاور توان مند و طراح حرفه ای باشید. یک طراح حرفه ای می داند که با توجه به نوع خدمات شما در مغازه نیازمند چه نوع دکوری هستید. آیا شما کفش فروشی دارید و یا دکور مغازه پوشاک را می خواهید تغییر دهید. آیا مغازه مبایل فروشی دارید و یا لوازم خانگی . آیا فروشگاه شما فروشگاه لوازم خوراکی است یا خیر … بر حسب نوع بیزینس شما نوع دکوراسیون و رنگ متناسب با آن می تواند بسیار متفاوت باشد.
نوع نورپردازی می تواند به شدت در بزرگتر دیده شدن مغازه و وضوح کالا تاثیر گذار باشد. در برخی از انواع نورپردازی متغیر با تغییر نوع نورپردازی در طول مدت روز گاهی به نظر می رسد که دکوراسیون تغییر کرده است.
گروه آلـــونـــک به نحو موثری می تواند راهنمای شما در امر دکوراسیون مغازه باشد.

تاریخ درج  :  1395/9/21  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی