انتخاب رنگ مناسب برای دفترکار مدرن

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرندفتر کار یکی از مهم‌ترین مکان هایی است که باید در انتخاب رنگ و دکوراسیون آن توجه زیادی شود زیرا همه ما معمولا زمان زیادی از روز را در آن سپری می کنیم. در این مقاله سعی داریم تا با پیشنهاد چند رنگ و بررسی ابعاد مختلف هر یک، انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون دفتر کار تان را به خود شما بسپاریم تا یک محیط جدید برای خود خلق کرده و رنگ مناسب اتاق کار خود را بیابید.رنگهایی که در طراحی داخلی و دکوراسیون استفاده می کنید بر روحیه و شخصیت فضای ایجاد شده تاثیر می گذارند و شما باید قبل از اینکه رنگ ها را انتخاب کنید به درستی آن را تحلیل و بررسی کنید. برای مثال یک اتاق کار پر ازدحام نیاز به انتخاب رنگی آرامش بخش دارد و رنگ اتاق جلسات ایده پردازی و خلاقیت، باید هیجان انگیز و انرژی بخش باشد.

سفید


رنگ سفید نماد خلوص و آراستگی است و در طراحی دکوراسیون مدرن همواره یک انتخاب مهم بسمار می آید. اما گاهی اوقات هم می تواند خسته کننده و تکراری به نظر برسد. سفید می تواند دفتر محل کارتان را بیش از حد یکنواخت کند. توجه داشته باشید که رنگ سفید برای یک آفیس مدرن یک انتخاب هوشمندانه، مطمئن و کم ریسک است اما نکته منفی این رنگ در عادت کردن به آن است که باعث می‌شود شما نسبت به تغییر رنگ محیط کار خود کوتاهی نمایید.
ترکیب رنگ سفید با بافت و رنگ چوب

 


مشکی

رنگ مشکی احساس قدرت و کنترل را از محیط می گیرد و فضا را تاریک می نماید. بنابراین شاید انتخاب آن به عنوان رنگ غالب  پر ریسک است و توصیه می کنیم به عنوان یک رنگ مکمل ، به همراه زرد یا خاکستری استفاده شود که می تواند یک فضای زیبا و لوکس ایجاد کند. ترکیب رنگ مشکی با سفید و طوسی، یک ترکیب کاملا مدرن و مینیمال است. این ترکیب همنشینی خوبی با رنگ و بافت چوب طبیعی دارد.

  خاکستری روشن

رنگ خاکستری، مناسب اتاق کار افرادی است که نیاز به تمرکز بالا وخلق ایده‌های نو دارند؛ چرا که مانع از پرت شدن حواس و تمرکز می شود. همچنین کار کردن در چنین محیطی باعث می‌شود فرد احساس خستگی نکند. اغلب استودیوهای صوتی و گالری‌های گرافیکی از این رنگ برای حفظ و ذخیره انرژی نیروهای خود کمک می‌گیرند. هیچ وقت نباید از چنین رنگی به صورت گسترده و یا بصورت تک رنگ استفاده کرد.
 

 


آبی

 

ترکیب های رنگ آبی اغلب با آرامش و ثبات همراه است، آبی همچنین نماد اعتماد و نشان دهنده آرامش است که برای بدن و ذهن  انسان نیز بسیار مفید است. انتخاب رنگ آبی در دکوراسیون دفتر کار می تواند آرامش بخش و تسکین دهنده باشد. شرکت‌های بزرگ از این رنگ برای دفاتر رسمی خود استفاده می‌کنند. آن‌ها با این رنگ پرستیژ و کلاس کاری خود را به رخ رقبا و مشتریان کشیده و خود را برتر معرفی می‌کنند. برای ایجاد حس قدرت از رنگ‌های مکمل خاص مانند سبز یا زرد باید استفاده کنید.


 


 زرد

رنگ زرد باعث تحریک ذهن و تولید انرژی در مغز می شود. رنگی ایده آل برای محیط‌های استارت آپی و تا وقتی خودتان در چنین اتاقی قرار نگرفته باشید نمی‌توانید وجود انرژی‌های آن را درست درک کنید. برای اثربخشی بهتر این فضا می توانید از رنگ‌های آبی روشن و سفید کمک بگیرید. بدین ترتیب برای چنین فضایی اسم اتاق کار کنار می‌رود و نام میدانِ رقابت به میان می‌آید؛ چرا که رنگ زرد در آن جا خود نمایی می کند.
 

 


سبز،آبی

 رنگ سبز نشان دهنده تعادل و رشد است. رنگی که ما را به محیط طبیعی ارتباط می دهد. بهترین راه برای وارد کردن رنگ سبز به فضای اداری شما از طریق دیوارهای سبز و گیاهان گلدانی است . سبز آبی در خود دنیایی از لطافت و انرژی‌های قابل جذب را می‌پروراند. ایجاد حالت روحانی و حس سبکی در این رنگ کاملا قابل لمس است. از این رنگ برای دیوار شاخص اتاق کار خود استفاده کنید، هر زمان که کارتان گره خورد کافیست به آن نگاه کنید و از تخلیه بارهای منفی مغزتان لذت ببرید. رنگ مکمل آن سفید مایل به خاکستری است که از آن استفاده کنید تا تمام و کمال از وجود این رنگ بهره برده باشید. هر چه تیرگی سبزآبی بیشتر شود، برای فضاهای رسمی مناسب‌تر خواهد بود.
 

 


قرمز

از رنگ قرمز برای برجسته کردن مهم ترین عناصر طراحی دکوراسیون خود استفاده کنید. قرمز انرژی بخش است و به عنوان یک کاتالیزور انرژی ذهنی محسوب می شود، قرمز به دلیل ایجاد حس هیجان و افزایش گردش خون بدن برای مکان‌های ورزشی یا فضاهای خارجی شهری رنگ مورد قبولی است، اما استفاده از رنگ قرمز در یک محیط اداری و دکوراسیون اداری خصوصا در دراز مدت و به عنوان رنگ غالب انتخاب خوبی به نظر نمی رسد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود رنگ قرمز را دستچین شده و هوشمندانه مثلا برای اتاق ایده یا اتاق‌های خلاقیت دفتر کارتان استفاده کنید.
 

 


قهوه ای

استفاده از پوشش‌های رنگی قهوه‌ای برای دیوارهای یک آفیس، بیش از همه برازنده اتاق یک مدیر است. مدیران ارشد و روسا همواره می کوشند تا کارمندان خود را به کار علاقه مند نگه دارند و به همین جهت می‌توانند با انتخاب رنگ قهوه‌ای تیره برای دیوار پشت سر خود و قهوه‌ای روشن (معروف به نسکافه‌ای) برای سایر دیوارها، حس لوکس بودن و اعتبار به محیط کار ببخشند. ترکیب قهوه‌ای با رنگ طلایی و زرد چشم نواز است.

 
تیم آلونک آمادگی دارد تا ضمن مشاوره به مدیران محترم در این خصوص، بهترین خدمات را در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون محل کار شما با مقرون به صرفه ترین هزینه ارائه نماید.
 اگر میخواهید بدانید آلونک چگونه کار می کند و برای اینکه از خدمات آلونک استفاده کنید میتوانید از لینک های زیر و چنانچه در این رابطه سوالی داشتید می توانید با شماره ۴۰۰۳-۱۱۷-۹۱۳-۹۸+ هر روز از ساعت ۹ الی ۲۰ با کارشناسان ما در میان بگذارید.
ما در کنار شما هستیم و خوشحال می شویم بتوانیم مفید واقع شویم.